Závodní oddíl

Jsme lyžařský oddíl s dlouholetou tradicí a skvělým zázemím. Disponujeme širokou trenérskou základnou s mnohaletými zkušenostmi. Fungujeme v přátelském rodinném prostředí, jehož součástí se můžete stát i Vy.

Ski klub Ústí nad Orlicí se může chlubit vlastním střediskem a perfektními tréninkovými podmínkami v letních i zimních měsících. Zajišťujeme komplexní tělesný rozvoj s cílem ideální sportovní přípravy pro všechny věkové kategorie. Lyžování je jeden z nejvíce náročných sportů s nutností všestranné přípravy, o kterou se snažíme napříč všemi věkovými kategoriemi. Věříme, že základem úspěchu je to, že sport musí BAVIT.

Především v letní přípravě jsme zastánci všech možných zábavných aktivit, jelikož pohybový rozvoj všeho druhu se na lyžích skvěle uplatní. Ukázka některých z nich:

Paddleboarding

In-line

Wakeboarding

Slackline

Samozřejmě využíváme i další možné aktivity, které jsou již běžné pro většinu sportovních příprav. Jako např.: cyklistika, běhání, plavání, hraní her či soutěžení. Všechny druhy aktivit si u nás malí lyžaři vyzkouší a budou mít možnost přijít si na to, co je baví.

Proč sportovat?

Podněcováním dětí ke sportovní aktivitě jim poskytnete možnost zdravého životního rozvoje, navázání nových přátelství, získání zodpovědnosti a disciplíny do života.

Proč právě lyžování?

Lyžování je komplexní všestranný sport, který napomáhá rozvíjet všechny tělesné, psychické i sociální stránky osobnosti. Je důležité dbát na dodržování pravidel, pozornosti a všímavosti. Lyžování dovolí dětem procestovat místa, o kterých se jim nesnilo a zažijí věci, na které budou vzpomínat celý život.

Lyžování je zároveň úzce propojeno se zdravím. Trávení času v přírodě ve vyšších nadmořských výškách působí pozitivně na náš organismus.

Proč zrovna v našem klubu?

Otázka, kterou byste si měli položit, zní: “Proč zrovna Ski klub Ústí nad Orlicí?”

U každého dítěte se snažíme naplno rozvíjet jeho potenciál. Disponujeme vlastním střediskem a velice příznivými podmínkami pro sportovní zázemí. Pyšníme se skvělým kolektivem v každé kategorii. Nabízíme možnost vstupu do klubu i rodičům. Staví se za nás historie úspěšných let. Jako jediný klub a středisko v České republice pořádáme mezinárodní závod mládežnických kategorií a možnost okusit tuto zkušenost dáváme našim závodníkům. Snažíme se o mladý progresivní přístup.

A proč to vlastně nezkusit?

Zimní náborové tréninky budou probíhat jednou měsíčně od prosince do března. Aktuální datumy naleznete na našich FB a IG stránkách. Včetně veškerých informací potřebných k zapojení se mezi nás.

Trenéři

Jan Hlaváček

Hlavní trenér

Závodně lyžoval 11 let

Trenér 1. třídy

Trenérem 6 let

Absolvent UPOL FTK – trenérství a sport

Karolína Steinerová

Závodně lyžovala 10 let

Trenérka 1. třídy

Trenérkou 8 let

 Učitelka ZŠ

Absolventka TU v Liberci – tělesná výchova a sport

Josef Hendrych

Dlouholetý veterán v práci s dětmi a především v učení prvních základních prvků techniky na lyžích

Škola života přes 70 let

Josef Wallek

Několikaletá zkušenost se závodním lyžováním, freestyle lyžováním a akrobacií na bruslích

Skvělý přístup k dětem a k jejich pohybovému rozvoji.

Trenéři II. třídy

Petr Šuda, Zbyněk Bříza, Petr Slavíček, Radek Hlaváček

Trenéři III. třídy

Jan Glatt, Šárka Kellnerová, Karel Kellner, Michal Blaško, Marek Bureš

Neváhejte nás kontaktovat, nebo se jen podívejte na termíny otevřených tréninků a přijďte rovnou jezdit.

Uvítá Vás přátelská atmosféra a profesionální přístup.

Bc. Jan Hlaváček

+420 722 964 076

hlavacek@skiricky.cz

Závodní oddíl Ski klubu Ústí nad Orlicí podporují: Město Ústí nad Orlicí a Pardubický kraj. Za příspěvky na podporu činnosti děkujeme.