Detaily události

Datum:

Report ze závodu

Scarpa Skialpnight 2022

Jasná obloha, zářící měsíc a stovka sportovců na startu. Tak vypadal 6. ročník nočního skialpinistického závodu v Říčkách v Orlických horách. Podmínky pro další zastávku Hudy Českého poháru ve skialpinismu skoro nemohly být lepší.

Elitní kategorie můžu, žen, veteránů a veteránek se seřadily na startovní čáře v 17 hodin a 30 minut. Muže čekalo na trati 5 kopců s celkovým převýšením téměř 1300 m. V kategorii muži elite zvítězil v těsném souboji Pavel Ondrášek ze Skialp Dolní Morava, který doslova na cílové pásce předstihl Michala Štantejského z SAC Špindlerův Mlýn. Třetí místo obsadil David Novák závodící za Scarpa Skialpinklub HS O.h.. Mezi ženami kralovala Johana Macková (Dynafit) a druhá byla Gábina Matějíčková zavodící za Ski MO Orlické Záhoří.

Mezi veterány byl nejlepší Jan Pochobradský ze Scarpa Skialpinklub HS O.h. před Vratislavem Drtinou SAC Špindlerův Mlýn a Martinem Hilpertem závodícím za HS Benecko. V kategorii veteránek zvítězila Kateřina Trdlová (Sir Joseph), druhé místo obsadila Adéla Romaniaková z SAC Špindlerův Mlýn a  třetí místo patřilo Lence Hepnarové ze Scarpa Skialpinklub HS O.h..

V juniorské kategorii se na startu objevili jen dva závodníci, ale jejich odhodlání bylo veliké a tak absolvovali stejnou trať jako muži. Zvítězil Adam Lustig z Harrachova před Ondřejem Studničkou (Jdu to zkusit podruhé).

Mezi kadety si to rozdali také dva závodníci a nakonec byl rychlejší Ondřej Nenadál, který porazil Vojtěcha Žofku.

Součástí letošního ročníku byl, jako každoročně, i veřejný závod. Soutěžilo se v kategoriích hobby a freetour a pochodněmi osvětlená trať vedla tradičně „loveckou“ cestou na Pěticestí, na Zakletý vrch a po modré sjezdovce dolů do Skicentra Říčky.

V kategori hobby, kde závodníci absolvovali 2 výstupy na Pěticestí, byl mezi muži nejrychlejší Jan Moravec před Honzou Melišíkem a Liborem Šafářem. Nejrychlejší ženou byla Jana Adámková, která porazila druhou Radku Doskočilovou a pro třetí místo si dojela Klára Nová.

Výsledky kategorie freetour silně ovlivnil „rumový bonus“ na Pěticestí, který dokonale zamíchal pořadím a dopomohl k vítězství Honzovi Vernerovi. Mezi ženami byla nejrychlejší Gabriela Pohunková.

1. ročník Scarpa Skialpnight v Říčkách se díky krásnému počasí a dobrým sněhovým podmínkám vydařil. Zvláštní díky patří firmám Scarpa a Alpsport pod jejichž patronátem se závod každoročně koná. Velký dík patří také ČHS a firmě Hudy, kteří jsou organizátory Hudy Českého poháru ve skialpinismu 2022. A samozřejmě také dalším sponzorům závodu jako DAP SPORT, Stavitelství Drážka, s.r.o. ad.

Všem závodníkům moc děkujeme za účast a smysl pro fair play a těšíme se na shledanou u dalšího ročníku.