Bikepark

Letní sezóna 2023

Prakticky ihned po skončení zimní sezóny jsme se pustili do výrazné opravy našich dvou trailů. Práce jsou hotové a vy tak můžete vyzkoušet jejich obnovenou kvalitu. O prázdninách jezdíme každý den v čase 9:00 – 17:00 hod. každou půlhodinu, mimo interval 12:30 hod.

Trocha historie

Historie říčkovského bikeparku se začala psát v roce 2016, kdy vznikly první plány na jeho vybudování. Následovala nutná povolení a v květnu roku 2017 se zakously první metry červeného trailu do prostoru mezi červenou a černou sjezdovkou. Vznikla trasa, která byla vhodnější pro pokročilejší bikery, a tak ještě než se začal budovat černý trail, tak těžší úseky na červené lajně dostaly mírnější objížďky. Posléze jsme se naplno pustili do budování černého trailu, který je pro zkušené jezdce a naplno si ho užijete na celoodpruženém kole. K trailům dále vzniklo také zázemí, kde nesmí chybět půjčovna, servis a také nezbytná myčka kol. Od sezóny 2021 se můžete svézt šestisedačkovou odpojitelnou lanovkou, která vylepšila nabídku našeho bikeparku.

Červený trail

délka 2,1 km, v provozu od 07/2017

převýšení: 250 m

výška nahoře: 991 m

výška dole: 741 m

umístěn mezi červenou a černou sjezdovkou

vystavěn z místního přírodního materiálu – kameny, hlína, dřevo

většina trasy vede v lese, svým charakterem připomíná klasické traily kanadského typu

vyznačuje se četností klopených zatáček a technických pasáží, které lze projet v plné rychlosti nebo bezpečněji vnitřní stopou zatáčky, takže si ho užijí jak pokročilí, tak začínající bikeři

trail zpestřují úseky vystlané kameny a dřevěné lávky. Tyto pasáže lze objet alternativní trasou

Černý trail

Délka 2,01 km, v  provozu od 07/2018

převýšení: 250 m

výška nahoře: 991 m

výška dole: 741 m

Technicky náročnější, využívá místního profilu mezi sjezdovkami, vystavěn z místních přírodních materiálů.

Pasáže nejsou tvořeny v takovém množství klopenkami, nepočítalo se ani s dřevěnými prvky. Jde o trasu pro zkušenější jezdce, kteří si užijí maximální možné přirozené vedení trasy v místní přírodě přes kameny, kořeny stromů a na mnoha místech i hrabankou.

Další služby

Půjčovna – hardtailová i celoodpružená kola ikonické značky Rocky Mountain, dětské i dospělé velikosti, půjčujeme i další vybavení (chrániče, helmy, rukavice atd.). Lze přijet do Říček bez ničeho a zapůjčit si kompletní výbavu do bikeparku. V půjčovně funguje i základní cykloservis.

Myčka kol – po dojetí poslední jízdy vám pomůže kolo vrátit do původní podoby